העמותה ליישוב מחדש בבאר גנים 
באר גנים - בונים ונבנים 
    טל 1 טל 2 פקס מייל 
משרדי העמותה    08-6845442 08-6496089 08-6485237 nitsanim@gmail.com
יו"ר העמותה אבי בורשטיין  054-5684720     avibu4720@walla.co.il
מזכיר היישוב אורי חיון  050-3900979 שלוחה 103   uri182@gmail.com
מזכירה  עדנה קטרנצ'יק 054-7775729 שלוחה 100   nitsanim@gmail.com
אתר אינטרנט,חשבונות לי עסיס צעידי   שלוחה 102   bnganim@gmail.com
חברי הנהלת העמותה:
עזרא מרדכי ,אברהם בן חמו ,בקי וינטר ,דרור תנעמי,יהודה מעודי,אהרון חזוט ,אייל גרנות,אבי בורשטיין ,ימית מרדכי וירא'ג.
1 2 3 4
להורדת טופס הוראת קבע -לתשלום מיסי תושב
טופס מילוי פרטי תושב - מקוון 
 


 
הודעות לתושב


 
ב"ה                                                                                        סיוון תשע"ד
חברים יקרים,                                                                          
 
ערב חג השבועות תשע"ד גרים בבאר-גנים 102 משפחות, 105 משפחות נוספות נמצאות בשלבי בנייה ו 57 בשלבי התכנון. הערכתנו שעד לסוף השנה אי"ה תתווספנה ל ישוב עוד כ- 60 משפחות. נאחל איחולי ברכה והצלחה לכל הבונים , המתכננים והנקלטים.
מבני-ציבור
בתי הכנסת- חמישה בתי כנסת נמצאים בשלבי בנייה שונים. שלושת בתי הכנסת בשכונות נצר חזני, גן אור ומורג בשלבי גמר שלד, טיח פנים-חוץ, חיפוי אבן וקירוי הגג. בשלושתם אנחנו מחכים לשחרורו של תקציב משרד השיכון הנמצא באגף התקציבים באוצר ושלא הובא עדיין לאישורה של וועדת הכספים. תקציב שאמור להשלים את החוסר הכספי הקיים במכרזים של הקבלנים הבונים , כדי להמשיך ולהשלים את הבנייה.
בית הכנסת בשכונת גדיד אף הוא בגמר שלד וחיפוי חלקי. ביה"כ  שעומד לצערנו מיותם ללא קבלן למעלה משנה בגלל סכסוך עם משרד השיכון. השבוע נחתם סופית חוזה עבודה בין המועצה לבין קבלן חדש שזכה במכרז שהוציאה המועצה לגמר מבנה זה. אי"ה לאחר החג יקבל הקבלן מהמועצה צו התחלת בנייה . הקבלן התחייב לסיים את הבנייה תוך 90 יום.
מבנה זה וכמותם גם בית כנסת נוף-ים , המעון והמועדון , תקציבם הנוסף שהושלם מהאוצר הוחרג ממשרד השיכון עפ"י בקשתנו והועבר לרשות המועצה לאחר שזו קיבלה את הסכמתה לקבל את ההרשאות להוצאת מכרזים לסיומם של מבנים אלו.
שלושה מנייני תפילה קיימים היום בישוב: האחד בבית הכנסת נוף-ים, השני במועדון הנוער והשלישי בבית הספר היסודי (המעון). אי"ה בשנה"ל תשע"ה מתוספת כיתה א' חדשה לביה"ס , דבר המצריך התארגנות מחודשת במבנה הקיים .  כדי לאפשר למועצה להכין את המבנה כראוי נתבקשנו לפנותו עד סוף חודש יוני. בלית ברירה אנו נאלצים להתארגן על מקום חלופי לבאי מניין המתפללים במבנה זה. לאחר שנפנה את המעון יוותרו לנו שני מקומות תפילה גדולים , בביה"כ נוף-ים  ובמועדון הנוער ובנוסף שני מבנים בישיבה התיכונית (בית המדרש וחדר האוכל). בהחלט פתרון ראוי שנותן מענה זמני לחודשיים שלושה  הבאים עד לאכלוסו של ביה"כ בשכונת גדיד.
אנו מלאי אופטימיות שאכן זה יהיה מהר , היות והקבלן שזכה במכרז הוא אותו קבלן שמסיים את בניית בית הכנסת  בנוף-ים , והוא אכן הוכיח את ביצועיו ואת יכולתו לעמידה בזמנים .
בשבוע שעבר בישיבה משותפת של העמותה עם גבאי בית הכנסת שבמעון הגענו לסיכום:                       1. לבקשתם של הגבאים תעשה העמותה מאמץ יחד עם המועצה להעמדת מבנה יביל בסמוך למעון.
2. במידה והפתרון המבוקש לא יתאפשר נתארגן בהתאם במבנים הקיימים העומדים לרשותנו.
כולנו מבינים שבקהילה הגדולה והמיוחדת שלנו ישנם מטרות על משותפות שהן חוצות קהילות כדוגמת בית הספר שאמור להיות אחד מעמודי התווך של הישוב וכשכזה אנחנו ניתן לו את מלוא העזרה והסיוע הנדרשים . נגלה הבנה , סבלנות וסובלנות כי זוהי הנוסחה לחוסנה של הקהילה.
בית כנסת צעירים- ב"ה לאחר מסע ארוך ומיגע הושלם השידוך בין התורם לבין המועצה. לאחר העברת התקציב בועדת הכספים ולאחר פנייתה של המועצה למשרד השיכון שהסכימה לבנות בית כנסת זה , תצא הרשאה כספית למועצה וביחד עם כספי התורם יושלם התקציב לבניית המבנה.
בית כנסת בדולח- קהילת בדולח הביעה את רצונה והסכמתה שהמועצה תבצע את בנייתו של בית הכנסת . לאחר אישורו של התקציב תתקבל ההרשאה והמועצה תצא למכרז ולבנייה.
בית כנסת רפיח –ים- הישוב תתכנן בית כנסת בצורת רימון. יצא למכרז ולא נגשו קבלנים. תוכנן מבנה אשר עלותו גבוהה מהתקציב.בישיבה במשרד השיכון  עם ראש המועצה והמנהלת סוכם כי בישיבת צוות ההקמה הקרובה , המועצה והנהלת העמותה יציגו בפני הישוב תכנון של מבנה משולב אשר יענה על הצרכים של בית הכנסת והמועדון במסגרת התקציב הנתון.הקהילה תקבל החלטה איזה מבנה היא בונה ועם מי . (מועצה או משרד השיכון)
ניסנית- ישנו תכנון ראשוני למועדון . הישוב החליט להתקדם לבנייה עם המועצה .  יש להשלים את ההליך התכנוני ואת היציאה למכרז.
בית כנסת זמני כללי- יש תקציב –מחכים לאישור מוועדת הכספים. המועצה קידמה את המכרז . יש קבלן זוכה ויש היתר בנייה.
בית ספר יסודי - התקבלה הרשאה תקציבית ממשרד השיכון. התכנון בתהליך השלמתו.
מרפאה- קופ"ח כללית קיבלה פטור ממכרז לבניית מרפאה . בקרוב תתקיים פגישת עבודה ראשונה עם הנהלת קופ"ח , העמותה והמועצה כדי להניע את התהליך.
פיתוח
חמישה שצפי"ם- 5 שצפי"ם ישוביים בשלבי פיתוח סופיים. בחודש יולי אמורים לצאת למכרז שני שצפי"ם נוספים האחד בשכונת בדולח והשני במורג ,בנוסף מתוכנן שצ"פ מרכזי בכניסה לישוב מאחורי הפסיפס הקהילתי.
מגרשי ספורט- תוכננו 2 מגרשי ספורט משולבים . החומר התכנוני נמצא בשלבים להכנת מכרז שייצא ע"י המועצה מתקציב הפיתוח שעומד לרשותנו מקק"ל.
חניון לכלים כבדים- הנהלת העמותה רואה לנכון את הצורך בהקמת חניון לכלים כבדים. לשרותם של בעלי רכבים אלו ולרווחתם של התושבים. אותר שטח למטרה זו ואנחנו בתהליך עם המועצה והמנהלת לרכישתו מפרי –אור ולהסבתו לחניון. לבנתיים תכשיר המועצה חניון זמני בפאתי הישוב שהנגישות אליו מכביש מס 1.
קהילה- איחולינו לציפי בן סעדון ולהרצל אלעזרי שזכו במכרז המועצתי לרכזים חברתיים קהילתיים בבאר-גנים. יישר כח להם, לוועדת תרבות ולכל מי שטרח וסייע באירגונה של המדורה השבטית בל"ג בעומר. בקרוב תוצג לאישור תוכנית העבודה החברתית של הרכזים לשנה הקרובה בפני וועד ההנהלה. ברכות והצלחות.
 
 
חג שמח,
אבי בורשטיין

 
 
 
קישור לאתר אינטרנט לוועדה המקומית לתכנון ובנייה למעקב ועדכונים
 
פינוי גזם ופסולת גושית ביישוב
 
פינוי הגזם יתבצע ביישוב מידי שבוע בימי חמישי
 
עליכם להקפיד עלל הפרדת הגזם והפסולת הגושית 
 
פסולת מעורבבת לא תפונה.
 
את הפסולת הגושית יש להניח מחוץ לבית על המדרכה, כאשר יש גישה למשאית עם מנוף.
 
נא להוציא את הגזם\פסולת גושית בצמוד לימי הפינוי על מנת לשמור על היישוב נקי.
 
 
חברים וחברות יקרים ,
תושבים שנגרם להם נזקים ממפגעים ועבודות תשתית
בנסיעה או בשימוש בתשתיות ובדרכים ציבוריות
בבאר גנים.
נא לתעד:
1.גורם הנזק
2.מקום 
3.עלות תיקון
 
יש להעביר למשרדי העמותה.
אנו נפעל בכדי לפצות את התושבים.
סעו בזהירות!!!
אורי.
 
מומלץ להתקין אל חוזר בשעוני המים .